| Manufacturer Part Number: | FSBM20SH60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 20A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSBM20SH60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSBM20SH60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 20A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSBM20SH60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSBM20SH60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSBM20SH60A is new and unused, you can buy FSBM20SH60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSBM20SH60A.
| 1410-F110-P1F1-W14QB2-10A | CIR BRKR THRM 10A 250VAC 48VDC | 1410-F110-P1F1-W14QB2-10A.pdf | |
| 0KLK01.5T | FUSE CRTRDGE 1.5A 600VAC/500VDC | 0KLK01.5T.pdf | |
| KC5032A48.0000CM0E00 | 48MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V 9.5mA Standby (Power Down) | KC5032A48.0000CM0E00.pdf | |
| ER1641-203JS | 20µH Shielded Molded Inductor 290mA 960 mOhm Max Axial | ER1641-203JS.pdf | |
| TC74LCX273FT-ELK(M | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | TC74LCX273FT-ELK(M.pdf | |
| MC74HC157ADG | Data Selector/Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC | MC74HC157ADG.pdf | |
| XC6118N21BGR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118N21BGR-G.pdf | |
| C4SMK-GJF-CW14Q7S2 | Green 527nm LED Indication - Discrete 3.4V Radial | C4SMK-GJF-CW14Q7S2.pdf | |
| MS3102E18-19S | 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3102E18-19S.pdf | |
| TV07DZ-17-73S | 73 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07DZ-17-73S.pdf | |
| 97-3106A24-11PY-417-940 | AB 9C 6#12, 3#8 PIN PLUG | 97-3106A24-11PY-417-940.pdf | |
| TX32AB45-1810-CS2530 | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 1 1/8-18 UNEF 18 | TX32AB45-1810-CS2530.pdf | |
| TVP00DT-19-32BB | TV 32C 32#20 SKT RECP | TVP00DT-19-32BB.pdf | |
| 055036006223862+ | 8 (6 + 2) Position Card Connector SIM Card Surface Mount, Right Angle Gold | 055036006223862+.pdf | |
| SQP10AJB-330R | RES 330 OHM 10W 5% AXIAL | SQP10AJB-330R.pdf |