| Manufacturer Part Number: | FSBM10SH60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 10A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSBM10SH60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSBM10SH60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 10A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSBM10SH60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSBM10SH60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSBM10SH60A is new and unused, you can buy FSBM10SH60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSBM10SH60A.
| BFC237544122 | 1200pF Film Capacitor 600V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm) | BFC237544122.pdf | |
| 0761654105 | IMPACT BP 3X10 GR SN/PB | 0761654105.pdf | |
| LXA15T600 | DIODE SCHOTTKY 600V 15A TO220AC | LXA15T600.pdf | |
| MPS2222AZL1 | TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 | MPS2222AZL1.pdf | |
| BLF8G09LS-270WJ | RF Mosfet LDMOS 28V 2A 718.5MHz ~ 725.5MHz 20dB 67W CDFM6 | BLF8G09LS-270WJ.pdf | |
| LQW2UAS18NG00L | 18nH Unshielded Wirewound Inductor 1A 110 mOhm Max 1008 (2520 Metric) | LQW2UAS18NG00L.pdf | |
| A3P250-1VQG100T | IC FPGA 68 I/O 100VQFP | A3P250-1VQG100T.pdf | |
| STM32F103VDH6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 384KB (384K x 8) FLASH 100-LFBGA (10x10) | STM32F103VDH6.pdf | |
| VE-24J-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VE-24J-CX-F2.pdf | |
| AR0805FR-0718RL | RES SMD 18 OHM 1% 1/8W 0805 | AR0805FR-0718RL.pdf | |
| MS3456W18-4S | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | MS3456W18-4S.pdf | |
| MCT06030D3400BP500 | RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603 | MCT06030D3400BP500.pdf | |
| RG2012V-7320-W-T5 | RES SMD 732 OHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012V-7320-W-T5.pdf |