| Manufacturer Part Number: | FSAM75SM60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9058 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 75A SPM32CA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSAM75SM60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSAM75SM60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Smart Power | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| PCN Assembly/Origin | Wafer Size Update 29/Sep/2014 | |
| PCN Packaging | Tape and Box/Reel Barcode Update 07/Aug/2014 | |
| Article Library | Over Current Protection or Short Circuit Protection - Article | |
| Online Catalog | Motion-SPM™ SPM2 Series | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Active | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 75A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32CA | |
| Standard Package | 8 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSAM75SM60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSAM75SM60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSAM75SM60A is new and unused, you can buy FSAM75SM60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSAM75SM60A.
| GRM0335C2A7R2CA01D | 7.2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C2A7R2CA01D.pdf | |
| 440LD10MMAJ-R | 1000pF 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.366" Dia (9.30mm) | 440LD10MMAJ-R.pdf | |
| 293150B202JO0 | 2000pF Mica Capacitor 15000V (15kV) Axial, Can | 293150B202JO0.pdf | |
| 416F27025ADT | 27MHz ±20ppm Crystal 18pF 200 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F27025ADT.pdf | |
| BQ294504DRVR | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 6-SON (2x2) | BQ294504DRVR.pdf | |
| U2044B-MY | IC FLASH CONTROL 10W DUAL 14DIP | U2044B-MY.pdf | |
| V24B3V3H150BN3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W | V24B3V3H150BN3.pdf | |
| PREC037DAAN-RC | 74 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PREC037DAAN-RC.pdf | |
| A2-18PA-2.54DSA(71) | 18 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | A2-18PA-2.54DSA(71).pdf | |
| MMS-128-01-L-SV | 28 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | MMS-128-01-L-SV.pdf | |
| 0387508212 | 12 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387508212.pdf | |
| 9994340000 | 4 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | 9994340000.pdf | |
| 160389-3 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 18-22 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 160389-3.pdf |