| Manufacturer Part Number: | FSAM10SM60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 10A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSAM10SM60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSAM10SM60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 10A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 8 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSAM10SM60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSAM10SM60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSAM10SM60A is new and unused, you can buy FSAM10SM60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSAM10SM60A.
| C0805C121G1GACTU | 120pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C121G1GACTU.pdf | |
| B81141C1104M | 0.1µF Film Capacitor 440V Polyester, Metallized Radial 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm) | B81141C1104M.pdf | |
| ESD5V3S1B02LRHE6327XTSA1 | TVS DIODE 5.3VWM 13VC TSLP2-17 | ESD5V3S1B02LRHE6327XTSA1.pdf | |
| B72210S1140K401 | VARISTOR 22V 500A DISC 10MM | B72210S1140K401.pdf | |
| GBC50DREF | CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET | GBC50DREF.pdf | |
| CDRH74NP-391MC-B | 390µH Shielded Inductor 290mA 2.85 Ohm Max Nonstandard | CDRH74NP-391MC-B.pdf | |
| MAX339CSE+ | 2 Circuit IC Switch 4:1 400 Ohm 16-SO | MAX339CSE+.pdf | |
| SZ5-M1-WW-C8-V1/V2-GA | LED Lighting Z5-M1 White, Warm 3050K (2900K ~ 3200K) 2.95V 350mA 118° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | SZ5-M1-WW-C8-V1/V2-GA.pdf | |
| D38999/24JJ90AA | CTV 46C MIXED PIN J/N RECP | D38999/24JJ90AA.pdf | |
| 14-C195-10 | CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD | 14-C195-10.pdf | |
| 433101-27-0 | 27 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 433101-27-0.pdf | |
| CW005750R0JE73 | RES 750 OHM 6.5W 5% AXIAL | CW005750R0JE73.pdf |