| Manufacturer Part Number: | FNA23512A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 1200V 35A 34-DIP Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FNA23512A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FNA23512A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Active | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 35A | |
| Voltage | 1200V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | 34-DIP Module | |
| Standard Package | 6 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FNA23512A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FNA23512A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FNA23512A is new and unused, you can buy FNA23512A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FNA23512A.
| VJ1210Y394JBBAT4X | 0.39µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm) | VJ1210Y394JBBAT4X.pdf | |
| CM309S28.322MABJT | 28.322MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch | CM309S28.322MABJT.pdf | |
| INA215BQDCKRQ1 | Current Sense Amplifier 1 Circuit SC-70-6 | INA215BQDCKRQ1.pdf | |
| MC14093BDR2 | NAND Gate IC 4 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | MC14093BDR2.pdf | |
| TOP244P | Converter Offline Flyback Topology 66kHz ~ 132kHz DIP-8B | TOP244P.pdf | |
| NSV45020T1G | Current Regulator Regulator High/Low-Side 20mA SOD-123 | NSV45020T1G.pdf | |
| ADP1712AUJZ-0.75R7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 0.75V 300mA TSOT-5 | ADP1712AUJZ-0.75R7.pdf | |
| HLMP-CE24-UXC00 | Cyan 505nm LED Indication - Discrete 3.2V Radial | HLMP-CE24-UXC00.pdf | |
| 1511A45W3D | LED Lamp Replacement White Diffused Wedge 28V T - 3 1/4 | 1511A45W3D.pdf | |
| VI-J2W-IY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VI-J2W-IY-F2.pdf | |
| VE-J6T-MX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W | VE-J6T-MX-B1.pdf | |
| JT07RE22-35S-SR | JT 100C 100#22D SKT RECP | JT07RE22-35S-SR.pdf | |
| 09670504754 | 50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | 09670504754.pdf | |
| 0347960201 | 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.138" (3.50mm) | 0347960201.pdf | |
| VJ13615300J0G | 13 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.300" (7.62mm) Through Hole | VJ13615300J0G.pdf |