| Manufacturer Part Number: | FNA22512A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9024 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 1200V 25A 34-DIP Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FNA22512A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FNA22512A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Active | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 25A | |
| Voltage | 1200V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | 34-DIP Module | |
| Standard Package | 6 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FNA22512A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FNA22512A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FNA22512A is new and unused, you can buy FNA22512A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FNA22512A.
| 63ZLH470MEFC12.5X25 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH470MEFC12.5X25.pdf | |
| B32562J8224K | 0.22µF Film Capacitor 350V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP | B32562J8224K.pdf | |
| GEC50DRXS-S734 | CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD | GEC50DRXS-S734.pdf | |
| SIT9120AI-1C2-33E150.000000X | 150MHz LVPECL MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 69mA Enable/Disable | SIT9120AI-1C2-33E150.000000X.pdf | |
| SY100EL15LZG | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | SY100EL15LZG.pdf | |
| TMS320C6742EZWT2 | IC DSP FIX/FLOAT POINT 361NFBGA | TMS320C6742EZWT2.pdf | |
| WP1503IT | Red 617nm LED Indication - Discrete 2V Radial | WP1503IT.pdf | |
| XBHAWT-00-0000-0000T50D1 | LED Lighting XLamp® XB-H White, Neutral 4750K 2.9V 700mA 110° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XBHAWT-00-0000-0000T50D1.pdf | |
| 1625950-2 | RES CHAS MNT 1G OHM 10% 30W | 1625950-2.pdf | |
| 66900-234 | 34 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold, GXT™ 28-30 AWG | 66900-234.pdf | |
| 480-80-212-00-001101 | 12 Position Header Strip Connector Solder Cup Tin | 480-80-212-00-001101.pdf | |
| 9T04021A1873FBHF3 | RES SMD 187K OHM 1% 1/16W 0402 | 9T04021A1873FBHF3.pdf | |
| EXB-F10E683G | RES ARRAY 9 RES 68K OHM 10SIP | EXB-F10E683G.pdf |