| Manufacturer Part Number: | FMP4WVJR-73-820K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 820K OHM 4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVJR-73-820K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVJR-73-820K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVJR-73-820K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVJR-73-820K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVJR-73-820K is new and unused, you can buy FMP4WVJR-73-820K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVJR-73-820K.
| ALS30A102KE415 | 1000µF 415V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 136 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A102KE415.pdf | |
| GMM18DREI | CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET | GMM18DREI.pdf | |
| HMC07DREH-S13 | CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND | HMC07DREH-S13.pdf | |
| 74HC2G02DP-Q100H | NOR Gate IC 2 Channel 8-TSSOP | 74HC2G02DP-Q100H.pdf | |
| ADUM7642ARQZ | General Purpose Digital Isolator 1000Vrms 6 Channel 1Mbps 15kV/µs CMTI 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | ADUM7642ARQZ.pdf | |
| ERJ-L06UJ87MV | RES SMD 0.087 OHM 5% 1/4W 0805 | ERJ-L06UJ87MV.pdf | |
| AMC30DREI-S13 | CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET | AMC30DREI-S13.pdf | |
| MS3108E24-22PX | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | MS3108E24-22PX.pdf | |
| 2M801-008-26M9-19SC | M801 19C 19#23 SKT PLUG THRD | 2M801-008-26M9-19SC.pdf | |
| 68691-408HLF | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 68691-408HLF.pdf | |
| 894-70-021-10-003101 | 21 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 894-70-021-10-003101.pdf | |
| 53612-G26-8LF | 26 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold or Gold, GXT™ | 53612-G26-8LF.pdf | |
| 1835368 | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 1835368.pdf | |
| AC2512FK-0721RL | RES SMD 21 OHM 1% 1W 2512 | AC2512FK-0721RL.pdf |