| Manufacturer Part Number: | FMP4WVJR-73-39K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 39K OHM 4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVJR-73-39K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVJR-73-39K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 39k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVJR-73-39K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVJR-73-39K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVJR-73-39K is new and unused, you can buy FMP4WVJR-73-39K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVJR-73-39K.
| EEF-GX0D561R | 560µF 2V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 3 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EEF-GX0D561R.pdf | |
| CL10B471KB8NNWC | 470pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B471KB8NNWC.pdf | |
| PE-53812SNL | 78µH Unshielded Toroidal Inductor 460mA 800 mOhm Nonstandard | PE-53812SNL.pdf | |
| MB90223PF-GT-356-BND | F²MC-16F F²MC-16F MB90220 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 120-QFP (28x28) | MB90223PF-GT-356-BND.pdf | |
| MIC37300-1.5BR TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 3A S-PAK-3 | MIC37300-1.5BR TR.pdf | |
| V110C5E75BN3 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W | V110C5E75BN3.pdf | |
| VI-B2P-MY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VI-B2P-MY-F1.pdf | |
| HCC60DRTN-S93 | CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD | HCC60DRTN-S93.pdf | |
| AMC31DTAI-S189 | CONN EDGECARD 62POS .100" | AMC31DTAI-S189.pdf | |
| MS3456L18-1PW | 10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | MS3456L18-1PW.pdf | |
| CA3108E36-5SYB | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3108E36-5SYB.pdf | |
| MS3450W22-2BZ | 3 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS3450W22-2BZ.pdf | |
| RN65C4990BRE6 | RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL | RN65C4990BRE6.pdf |