| Manufacturer Part Number: | FMP4WVJR-73-33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 33K OHM 4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVJR-73-33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVJR-73-33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVJR-73-33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVJR-73-33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVJR-73-33K is new and unused, you can buy FMP4WVJR-73-33K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVJR-73-33K.
| R41-0..S00268658 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER | R41-0..S00268658.pdf | |
| SMA5J18CAHE3/5A | TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA | SMA5J18CAHE3/5A.pdf | |
| CME375-9-B | 2 Line Common Mode Choke Through Hole 870mA DCR 1.98 Ohm | CME375-9-B.pdf | |
| 1008-039J | 3.9nH Unshielded Inductor 1.562A 50 mOhm Max 2-SMD | 1008-039J.pdf | |
| XC7A100T-1FG484I | IC FPGA 285 I/O 484FCBGA | XC7A100T-1FG484I.pdf | |
| XCV2000E-7FG1156I | IC FPGA 804 I/O 1156FBGA | XCV2000E-7FG1156I.pdf | |
| BA08CC0FP-E2 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 8V 1A TO-252-3 | BA08CC0FP-E2.pdf | |
| 10-580765-21H | Circular Connector | 10-580765-21H.pdf | |
| TV06DT-11-2HA-LC | TV 2C 2#16 PIN PLUG | TV06DT-11-2HA-LC.pdf | |
| 3-644082-7 | 7 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 18 AWG | 3-644082-7.pdf | |
| 0428202339 | 2 Positions Header, Shrouded Connector 0.394" (10.00mm) Through Hole, Right Angle Tin | 0428202339.pdf | |
| NB16708100J0G | 16 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | NB16708100J0G.pdf | |
| M55342K06B3B12RT5 | RES SMD 3.12KOHM 0.1% 0.15W 0805 | M55342K06B3B12RT5.pdf | |
| CMF55173K00BHR6 | RES 173K OHM 1/2W 0.1% AXIAL | CMF55173K00BHR6.pdf | |
| H827RFYA | RES 27.0 OHM 1/4W 1% AXIAL | H827RFYA.pdf |