| Manufacturer Part Number: | FMP4WVJR-73-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 330K OHM 4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVJR-73-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVJR-73-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVJR-73-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVJR-73-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVJR-73-330K is new and unused, you can buy FMP4WVJR-73-330K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVJR-73-330K.
| MAL216056331E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216056331E3.pdf | |
| C921U750JUSDAAWL45 | 75pF 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.354" Dia (9.00mm) | C921U750JUSDAAWL45.pdf | |
| ECW-FA2J104JB | 0.1µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.709" L x 0.205" W (18.00mm x 5.20mm) | ECW-FA2J104JB.pdf | |
| CWR26HB107JBHB\PR | 100µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15V 2915 (7338 Metric) 180 mOhm 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) | CWR26HB107JBHB\PR.pdf | |
| SIT1602BI-12-33E-7.372800D | 7.3728MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator 3.3V 4.5mA Enable/Disable | SIT1602BI-12-33E-7.372800D.pdf | |
| 1210-683G | 68µH Unshielded Inductor 144mA 9 Ohm Max 1210 (3225 Metric) | 1210-683G.pdf | |
| MB96F386RSCPMC-GS-130E2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96380 Microcontroller IC 16-Bit 56MHz 288KB (288K x 8) FLASH 120-LQFP (16x16) | MB96F386RSCPMC-GS-130E2.pdf | |
| TPS54110QPWPRQ1 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.9V 1 Output 1.5A 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | TPS54110QPWPRQ1.pdf | |
| 9270-12-00 | RF Relay SPST-NO (1 Form A) Surface Mount | 9270-12-00.pdf | |
| AMM10DRUN | CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD | AMM10DRUN.pdf | |
| TVPS00RK-25-24BC | TV 24C 12#16 12#12 SKT RECP | TVPS00RK-25-24BC.pdf | |
| FCC17A15SA61B | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCC17A15SA61B.pdf | |
| 87547-1114LF | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Vertical Unshielded Cat3 | 87547-1114LF.pdf | |
| 95278-801B10 | 10 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold, GXT™ | 95278-801B10.pdf |