| Manufacturer Part Number: | FMP4WVJR-73-30K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 30K OHM 4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVJR-73-30K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVJR-73-30K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 30k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVJR-73-30K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVJR-73-30K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVJR-73-30K is new and unused, you can buy FMP4WVJR-73-30K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVJR-73-30K.
| C0603C100J3GACTU | 10pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C100J3GACTU.pdf | |
| C901U390JUSDCAWL40 | 39pF 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U390JUSDCAWL40.pdf | |
| EGM10DTMN-S189 | CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD | EGM10DTMN-S189.pdf | |
| SIT8924BM-12-25E-48.000000D | OSC XO 2.5V 48MHZ OE | SIT8924BM-12-25E-48.000000D.pdf | |
| MAX889TESA+T | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Adjustable -2.5V 1 Output 200mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | MAX889TESA+T.pdf | |
| LT1521IST-3#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 300mA SOT-223-3 | LT1521IST-3#TRPBF.pdf | |
| VI-2VN-CX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W | VI-2VN-CX-F3.pdf | |
| AIB30FC22-23SC-RDS | GT 8C 8#12 SKT RECP WALL | AIB30FC22-23SC-RDS.pdf | |
| 5024302680 | 26 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 5024302680.pdf | |
| 93167-421HLF | 21 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 93167-421HLF.pdf | |
| TNPU06038K45AZEN00 | RES SMD 8.45K OHM 1/10W 0603 | TNPU06038K45AZEN00.pdf | |
| RN60C1872BRSL | RES 18.7K OHM 1/4W .1% AXIAL | RN60C1872BRSL.pdf |