| Manufacturer Part Number: | FMP4WVJR-73-22K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 22K OHM 4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVJR-73-22K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVJR-73-22K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVJR-73-22K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVJR-73-22K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVJR-73-22K is new and unused, you can buy FMP4WVJR-73-22K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVJR-73-22K.
| C3216C0G1H103J/1.15 | 10000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G1H103J/1.15.pdf | |
| CX2520DB30000D0GPSC1 | 30MHz ±15ppm Crystal 8pF 50 Ohm -40°C ~ 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | CX2520DB30000D0GPSC1.pdf | |
| 2001 | RF Transistor NPN 50V 250mA 2GHz 5W Chassis Mount 55BT | 2001.pdf | |
| 100LVEL11MX | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | 100LVEL11MX.pdf | |
| 8N3SV76BC-0079CDI | VCXO IC 328.125MHz 6-CLCC | 8N3SV76BC-0079CDI.pdf | |
| X9429YV14 | Digital Potentiometer 2.5k Ohm 1 Circuit 64 Taps I²C Interface 14-TSSOP | X9429YV14.pdf | |
| XC6SLX150-3FG484I | IC FPGA 338 I/O 484FBGA | XC6SLX150-3FG484I.pdf | |
| IS61WV5128BLL-10BI-TR | IC SRAM 4MB 8NS 36BGA | IS61WV5128BLL-10BI-TR.pdf | |
| XMLEZW-02-0000-0D0UT427F | LED Lighting EasyWhite™, XLamp® XM-L White, Warm 2700K 4-Step MacAdam Ellipse 12V 350mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XMLEZW-02-0000-0D0UT427F.pdf | |
| 5324F5 | LED Circuit Board Indicator 4 Wide Green (x 4) Clear, Tinted 2.2V 30mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole | 5324F5.pdf | |
| V24A48H400BS3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W | V24A48H400BS3.pdf | |
| CR1206-FX-1582ELF | RES SMD 15.8K OHM 1% 1/4W 1206 | CR1206-FX-1582ELF.pdf | |
| D38999/20WG39HB | 39 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20WG39HB.pdf | |
| D25P80C6GX00 | 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Press-Fit | D25P80C6GX00.pdf |