| Manufacturer Part Number: | FMP4WVJR-73-200K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 200K OHM 4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVJR-73-200K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVJR-73-200K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVJR-73-200K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVJR-73-200K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVJR-73-200K is new and unused, you can buy FMP4WVJR-73-200K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVJR-73-200K.
| 08055U121FAT9A | 120pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08055U121FAT9A.pdf | |
| V20E510PL2B7 | VARISTOR 820V 10KA DISC 20MM | V20E510PL2B7.pdf | |
| 502NCE-ADAG | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 8.9mA Enable/Disable | 502NCE-ADAG.pdf | |
| JAN1N5527BUR-1 | Zener Diode 7.5V 500mW ±5% Surface Mount | JAN1N5527BUR-1.pdf | |
| 74LVC1G06GW,125 | Inverter IC 1 Channel Open Drain 5-TSSOP | 74LVC1G06GW,125.pdf | |
| XC6119N36A7R-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-USPN (0.90x1.2) | XC6119N36A7R-G.pdf | |
| ADM7154ACPZ-1.8-R7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 600mA 8-LFCSP-WD (3x3) | ADM7154ACPZ-1.8-R7.pdf | |
| PLP1-8MM-F | Light Pipe Single Clear Rigid Round with Flat Top, 3mm Panel Mount, Press Fit, Rear | PLP1-8MM-F.pdf | |
| 1393231-6 | RELAY GEN PURP | 1393231-6.pdf | |
| AMM43DREI | CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET | AMM43DREI.pdf | |
| 0906631101 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0906631101.pdf | |
| LCA4/0-12F-X | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 4/0 AWG 1/2 Stud | LCA4/0-12F-X.pdf | |
| RG2012P-6650-D-T5 | RES SMD 665 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012P-6650-D-T5.pdf | |
| RT1206CRE075K62L | RES SMD 5.62KOHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRE075K62L.pdf | |
| 4816P-2-510LF | RES ARRAY 15 RES 51 OHM 16SOIC | 4816P-2-510LF.pdf |