| Manufacturer Part Number: | FMP4WVFRF73-332K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 332K OHM 4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVFRF73-332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVFRF73-332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 332k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVFRF73-332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVFRF73-332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVFRF73-332K is new and unused, you can buy FMP4WVFRF73-332K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVFRF73-332K.
| F339X141548KI02W0 | 0.15µF Film Capacitor 480V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm) | F339X141548KI02W0.pdf | |
| CDS10ED820JO3 | MICA | CDS10ED820JO3.pdf | |
| 0913071001 | SPRINGTERM. ATO CB 1.33-2.09M | 0913071001.pdf | |
| SMBJ15CATR | TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB | SMBJ15CATR.pdf | |
| 10039755-10213TLF | CONN PCI EXPRESS PF VERT | 10039755-10213TLF.pdf | |
| SIT3808AI-D2-33EH-61.440000Y | OSC XO 3.3V 61.44MHZ OE | SIT3808AI-D2-33EH-61.440000Y.pdf | |
| BZX85C4V7_T50A | Zener Diode 4.7V 1W ±6% Through Hole DO-41 | BZX85C4V7_T50A.pdf | |
| TPS715AXXEVM-065 | TPS715A01, TPS715A33 1 - Single Channels per IC Positive Fixed and Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board | TPS715AXXEVM-065.pdf | |
| GSM36DRMN-S288 | CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND | GSM36DRMN-S288.pdf | |
| BACC45FN14C12S | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | BACC45FN14C12S.pdf | |
| KPSE00A18-32SW | 32 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | KPSE00A18-32SW.pdf | |
| D38999/26FE8SBL | 8 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | D38999/26FE8SBL.pdf | |
| 163084-2 | Socket Contact Gold Crimp 16-18 AWG Stamped | 163084-2.pdf | |
| FCC17A15SA20B | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCC17A15SA20B.pdf | |
| 800-80-057-65-001101 | 57 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 800-80-057-65-001101.pdf |