| Manufacturer Part Number: | FMP4WVFRF73-130K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 130K OHM 4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP4WVFRF73-130K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP4WVFRF73-130K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP4WVFRF73-130K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP4WVFRF73-130K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP4WVFRF73-130K is new and unused, you can buy FMP4WVFRF73-130K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP4WVFRF73-130K.
| 10119130-00C-20DLF | XCEDE HD 2W 6PVH 6COL | 10119130-00C-20DLF.pdf | |
| EGM31DTKD-S288 | CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND | EGM31DTKD-S288.pdf | |
| BC846AT,115 | TRANS NPN 65V 0.1A SOT416 | BC846AT,115.pdf | |
| MAX9075EXK+T | Comparator General Purpose CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail, TTL SC-70-5 | MAX9075EXK+T.pdf | |
| RT6150AGQW | Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.8V 1 Output 800mA 10-WFDFN Exposed Pad | RT6150AGQW.pdf | |
| VE-B1V-MV-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W | VE-B1V-MV-S.pdf | |
| AA1206FR-0710KL | RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 | AA1206FR-0710KL.pdf | |
| TXR21AZ90-0804AI | Black Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 7/16-28 UNEF 8 | TXR21AZ90-0804AI.pdf | |
| 5084616-3 | 80 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 5084616-3.pdf | |
| M80-4702642 | 26 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG | M80-4702642.pdf | |
| T38157-19-0 | 19 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, | T38157-19-0.pdf |