| Manufacturer Part Number: | FMP300JR-73-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 330K OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP300JR-73-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP300JR-73-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP300JR-73-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP300JR-73-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP300JR-73-330K is new and unused, you can buy FMP300JR-73-330K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP300JR-73-330K.
| EBA06DRTN-S13 | CONN EDGECARD 12POS .125" | EBA06DRTN-S13.pdf | |
| HCC07HETI | FML CRD EDGE .100 7POS HL LOW P | HCC07HETI.pdf | |
| RBM12DCAN-S189 | CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD | RBM12DCAN-S189.pdf | |
| VS-71HFR140M | Diode Standard, Reverse Polarity 1400V (1.4kV) 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5) | VS-71HFR140M.pdf | |
| APT53F80J | MOSFET N-CH 800V 57A SOT-227 | APT53F80J.pdf | |
| T4160NSN7QTB | PowerPC e6500 Microprocessor IC QorIQ T4 8 Core, 64-Bit 1.8GHz 1932-FCPBGA (45x45) | T4160NSN7QTB.pdf | |
| SN74AHCT138PWRG4 | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-TSSOP | SN74AHCT138PWRG4.pdf | |
| ERJ-1TYJ222U | RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2512 | ERJ-1TYJ222U.pdf | |
| 21011405081 | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins IDC | 21011405081.pdf | |
| 56-735-003 | EMI FILTER | 56-735-003.pdf | |
| 745136-1 | CONN D-SUB MALE SCREW RETAINER | 745136-1.pdf | |
| RNCF1210BTE3K00 | RES SMD 3K OHM 0.1% 1/3W 1210 | RNCF1210BTE3K00.pdf | |
| YC162-FR-0749R9L | RES ARRAY 2 RES 49.9 OHM 0606 | YC162-FR-0749R9L.pdf | |
| 752241473JPTR13 | RES ARRAY 22 RES 47K OHM 24DRT | 752241473JPTR13.pdf | |
| CMF5086K600FHEB | RES 86.6K OHM 1/4W 1% AXIAL | CMF5086K600FHEB.pdf |