| Manufacturer Part Number: | FMP300JR-73-22K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 22K OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP300JR-73-22K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP300JR-73-22K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP300JR-73-22K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP300JR-73-22K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP300JR-73-22K is new and unused, you can buy FMP300JR-73-22K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP300JR-73-22K.
| G5SBA60-E3/51 | DIODE GPP 1PH 6A 600V GBU | G5SBA60-E3/51.pdf | |
| S1J-E3/5AT | DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC | S1J-E3/5AT.pdf | |
| MLF1608DR56MTD25 | 560nH Shielded Multilayer Inductor 100mA 1.05 Ohm Max 0603 (1608 Metric) | MLF1608DR56MTD25.pdf | |
| SCRH105R-331 | 330µH Shielded Inductor 870mA 812 mOhm Max Nonstandard | SCRH105R-331.pdf | |
| SN74HCT74NSRE4 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO | SN74HCT74NSRE4.pdf | |
| LT1579IGN-3.3#PBF | Battery Power Management IC 16-SSOP | LT1579IGN-3.3#PBF.pdf | |
| SC1474TSTRT | - Controller, Intel Pentium® IV Voltage Regulator IC 1 Output 38-TSSOP | SC1474TSTRT.pdf | |
| CRCW2512127KFKEG | RES SMD 127K OHM 1% 1W 2512 | CRCW2512127KFKEG.pdf | |
| RT0805FRD074K42L | RES SMD 4.42K OHM 1% 1/8W 0805 | RT0805FRD074K42L.pdf | |
| GTC06AF24-27S | GT 7C 7#16 SKT PLUG | GTC06AF24-27S.pdf | |
| MS3450W18-4P | 4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | MS3450W18-4P.pdf | |
| DTS26W11-98HC | 6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | DTS26W11-98HC.pdf | |
| CRCW0603442RFKTB | RES SMD 442 OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW0603442RFKTB.pdf | |
| RF064PJ390CS | RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0502 | RF064PJ390CS.pdf |