| Manufacturer Part Number: | FMP300FRF73-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 330K OHM 3W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP300FRF73-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP300FRF73-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP300FRF73-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP300FRF73-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP300FRF73-330K is new and unused, you can buy FMP300FRF73-330K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP300FRF73-330K.
| CL31B106KAHVPNE | 10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B106KAHVPNE.pdf | |
| MART100KP70A | TVS DIODE 70VWM 138VC CASE5A | MART100KP70A.pdf | |
| ABLNO-125.000MHZ-T2 | 125MHz LVCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 35mA | ABLNO-125.000MHZ-T2.pdf | |
| VBO25-16NO2 | DIODE BRIDGE 31A 1600V AVAL FO-A | VBO25-16NO2.pdf | |
| CMD4D06NP-150MC | 15µH Unshielded Inductor 400mA 676 mOhm Max Nonstandard | CMD4D06NP-150MC.pdf | |
| SI8431AB-C-IS1R | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 3 Channel 1Mbps 25kV/µs (Typ) CMTI 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | SI8431AB-C-IS1R.pdf | |
| MCTC4850JEHD | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | MCTC4850JEHD.pdf | |
| ACM40DTBN-S189 | CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD | ACM40DTBN-S189.pdf | |
| Y11231R00000D9R | RES SMD 1 OHM 0.5% 8W TO220-4 | Y11231R00000D9R.pdf |