| Manufacturer Part Number: | FMP200JR-52-820K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 11510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 820K OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP200JR-52-820K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP200JR-52-820K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP200JR-52-820K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP200JR-52-820K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP200JR-52-820K is new and unused, you can buy FMP200JR-52-820K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP200JR-52-820K.
| C2012C0G2E821K060AA | 820pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2E821K060AA.pdf | |
| F471K29Y5RN6UJ7R | 470pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5R Radial, Disc 0.295" Dia (7.50mm) | F471K29Y5RN6UJ7R.pdf | |
| 219-1-39727-12 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 219-1-39727-12.pdf | |
| MOV-07D101K | VARISTOR 100V 1.2KA DISC 7MM | MOV-07D101K.pdf | |
| DIN-032CSB-S3L-FJ | CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD | DIN-032CSB-S3L-FJ.pdf | |
| GSM25DRUS | CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD | GSM25DRUS.pdf | |
| EP4SGX360HF35I4N | IC FPGA 564 I/O 1152FBGA | EP4SGX360HF35I4N.pdf | |
| VE-25V-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VE-25V-IY-S.pdf | |
| IMP1-1Q0-1Q0-1U0-1U0-4EE0-4LL0-00-A | IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IMP1-1Q0-1Q0-1U0-1U0-4EE0-4LL0-00-A.pdf | |
| 0520441745 | 17 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top 0.049" (1.25mm) Through Hole, Right Angle | 0520441745.pdf | |
| OQ11015100J0G | 11 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.300" (7.62mm) 90°, Right Angle Through Hole | OQ11015100J0G.pdf | |
| CRCW12069R10FNEB | RES SMD 9.1 OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW12069R10FNEB.pdf | |
| RN50C1401FRSL | RES 1.4K OHM 1/20W 1% AXIAL | RN50C1401FRSL.pdf |