| Manufacturer Part Number: | FMP200JR-52-33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 21510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 33K OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP200JR-52-33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP200JR-52-33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP200JR-52-33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP200JR-52-33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP200JR-52-33K is new and unused, you can buy FMP200JR-52-33K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP200JR-52-33K.
| 395-036-541-204 | CARD EDGE 36POS DL .100X.200 BLK | 395-036-541-204.pdf | |
| DSC1033DI1-080.0000 | 80MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 5mA (Typ) Standby (Power Down) | DSC1033DI1-080.0000.pdf | |
| MM3Z24VT1G | Zener Diode 24V 300mW ±6% Surface Mount SOD-323 | MM3Z24VT1G.pdf | |
| BCV49E6327HTSA1 | TRANS NPN DARL 60V 0.5A SOT-89 | BCV49E6327HTSA1.pdf | |
| CER0080A | CERAMIC FILTER | CER0080A.pdf | |
| ELL-8TP3R3NB | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 4.2A 13 mOhm Nonstandard | ELL-8TP3R3NB.pdf | |
| TVP00RW-23-151SB-S3AD | 151 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TVP00RW-23-151SB-S3AD.pdf | |
| 856-10-006-30-051000 | 6 Position Spring Mating Target Connector Surface Mount | 856-10-006-30-051000.pdf | |
| 1975470000 | 12 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | 1975470000.pdf | |
| 13-6-P | Ring Terminal Connector 6 Stud Circular 10-12 AWG Crimp | 13-6-P.pdf | |
| 1-51864-5 | Ring Terminal Connector 10 Stud Circular 14 AWG Crimp | 1-51864-5.pdf | |
| Y14870R15000D6R | RES SMD 0.15 OHM 0.5% 1W 2512 | Y14870R15000D6R.pdf |