| Manufacturer Part Number: | FMP200JR-52-22K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 22K OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP200JR-52-22K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP200JR-52-22K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP200JR-52-22K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP200JR-52-22K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP200JR-52-22K is new and unused, you can buy FMP200JR-52-22K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP200JR-52-22K.
| B43231B1108M | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231B1108M.pdf | |
| UP050RH100J-B-B | 10pF 50V Ceramic Capacitor R2H Axial 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) | UP050RH100J-B-B.pdf | |
| M39006/09-8548 | 39µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 60V Axial 0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm) | M39006/09-8548.pdf | |
| 0498150.UXT-HD | FUSE MIDI 32V CLEARHSNG HD 150A | 0498150.UXT-HD.pdf | |
| P1500ECLAP | SIDACTOR BI 140V 400A TO-92 | P1500ECLAP.pdf | |
| 357-010-505-104 | CARDEDGE 10POS .156 BLACK LO PRO | 357-010-505-104.pdf | |
| SCPH73B-680 | 68µH Shielded Inductor 840mA 520 mOhm Max Nonstandard | SCPH73B-680.pdf | |
| R1LV5256ESP-7SI#B0 | IC SRAM 256KBIT 70NS 28SOP | R1LV5256ESP-7SI#B0.pdf | |
| IS42VM32400G-6BL-TR | IC SDRAM 128M 166MHZ 90BGA | IS42VM32400G-6BL-TR.pdf | |
| CPF0402B24K3E1 | RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 | CPF0402B24K3E1.pdf | |
| OSTV7233151 | 23 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | OSTV7233151.pdf | |
| OSTVK221250 | 22 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 45° Through Hole | OSTVK221250.pdf | |
| RCS080518K2FKEA | RES SMD 18.2K OHM 1% 0.4W 0805 | RCS080518K2FKEA.pdf |