| Manufacturer Part Number: | FMP200FRF52-332K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 332K OHM 2W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP200FRF52-332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP200FRF52-332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 332k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP200FRF52-332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP200FRF52-332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP200FRF52-332K is new and unused, you can buy FMP200FRF52-332K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP200FRF52-332K.
| UKA0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA0J101MDD.pdf | |
| MKP385356085JII2B0 | 0.056µF Film Capacitor 300V 850V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm) | MKP385356085JII2B0.pdf | |
| 02013J1R5ABSTR | 1.5pF Thin Film Capacitor 25V 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) | 02013J1R5ABSTR.pdf | |
| SMDA05C/TR7 | TVS DIODE 5VWM 11VC 8SO | SMDA05C/TR7.pdf | |
| 4-6600333-3 | MBXL VERT HDR 2ACP+24S+2ACP | 4-6600333-3.pdf | |
| SIT5000AI-GE-33S0-16.000000T | OSC XO 3.3V 16MHZ ST | SIT5000AI-GE-33S0-16.000000T.pdf | |
| 2N5064,112 | SCR 200V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92-3 | 2N5064,112.pdf | |
| SN74LVC1G17DBVRE4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SOT-23-5 | SN74LVC1G17DBVRE4.pdf | |
| CQX14 | Infrared (IR) Emitter 940nm 1.7V 100mA 16° TO-46-2 Lens Top Metal Can | CQX14.pdf | |
| PV36X501A01B00 | 500 Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25 Turn Side Adjustment | PV36X501A01B00.pdf | |
| V300B12E150BG | CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W | V300B12E150BG.pdf | |
| VI-J3D-IZ-S | CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W | VI-J3D-IZ-S.pdf | |
| FCE17A15PB45B | 15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCE17A15PB45B.pdf | |
| 7-146477-4 | 24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole | 7-146477-4.pdf |