| Manufacturer Part Number: | FMP200FRF52-130K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 130K OHM 2W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP200FRF52-130K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP200FRF52-130K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP200FRF52-130K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP200FRF52-130K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP200FRF52-130K is new and unused, you can buy FMP200FRF52-130K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP200FRF52-130K.
| CL31B272KBCNNNC | 2700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B272KBCNNNC.pdf | |
| C901U102MYVDAAWL35 | 1000pF 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U102MYVDAAWL35.pdf | |
| BFC237668184 | 0.18µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.220" L x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm) | BFC237668184.pdf | |
| TAJR106M006SNJ | 10µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 0805 (2012 Metric) 6 Ohm 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) | TAJR106M006SNJ.pdf | |
| EL5262IYZ-T13 | Current Feedback Amplifier 2 Circuit 10-MSOP | EL5262IYZ-T13.pdf | |
| V150B36T150BG | CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W | V150B36T150BG.pdf | |
| VI-B4W-IX | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W | VI-B4W-IX.pdf | |
| VE-BN0-CU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W | VE-BN0-CU-B1.pdf | |
| VE-JNF-MX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W | VE-JNF-MX-F2.pdf | |
| VI-2NZ-MV | CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W | VI-2NZ-MV.pdf | |
| GTC030-28-79S | GT 16C 7#8,9#16 SKT RECP | GTC030-28-79S.pdf | |
| GTC030-24-22S-LC | GT 4C 4#8 SKT RECP WALL RM | GTC030-24-22S-LC.pdf | |
| 1050033:0055 | TERM BLOCK MARKER | 1050033:0055.pdf | |
| CRCW201040R2FKEFHP | RES SMD 40.2 OHM 1% 1W 2010 | CRCW201040R2FKEFHP.pdf | |
| PLT1206Z2101LBTS | RES SMD 2.1K OHM 0.01% 0.4W 1206 | PLT1206Z2101LBTS.pdf |