| Manufacturer Part Number: | FMP200FRF52-10K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 10K OHM 2W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP200FRF52-10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP200FRF52-10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP200FRF52-10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP200FRF52-10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP200FRF52-10K is new and unused, you can buy FMP200FRF52-10K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP200FRF52-10K.
| B43584D4338M | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584D4338M.pdf | |
| 1469627-2 | HM-ZD 4PR RECP 80P 100AU | 1469627-2.pdf | |
| UX60-MB-5ST(60) | USB - mini B USB 2.0 Receptacle Connector 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal | UX60-MB-5ST(60).pdf | |
| SIT8008BC-73-33S-12.000000D | OSC XO 3.3V 12MHZ ST | SIT8008BC-73-33S-12.000000D.pdf | |
| S1812-334H | 330µH Shielded Inductor 129mA 12 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | S1812-334H.pdf | |
| PIC32MZ0512EFF144T-I/PL | MIPS32® M-Class PIC® 32MZ Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | PIC32MZ0512EFF144T-I/PL.pdf | |
| MB90347DASPFV-GS-112E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347DASPFV-GS-112E1.pdf | |
| IDT71V35761S183PF | IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 100TQFP | IDT71V35761S183PF.pdf | |
| MIC5319-1.85YML-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.85V 500mA 6-MLF® (2x2) | MIC5319-1.85YML-TR.pdf | |
| VI-B1T-MY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VI-B1T-MY-F4.pdf | |
| TBF18-3PS | Circular Connector Standard 2/2 Female Sockets/Male Pins Panel Mount | TBF18-3PS.pdf | |
| DDMF50S | CONN DSUB SOLDER CUP | DDMF50S.pdf | |
| 20021521-00080T8LF | 80 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 20021521-00080T8LF.pdf | |
| Y162718R0000F9R | RES SMD 18 OHM 1% 1/2W 2010 | Y162718R0000F9R.pdf |