| Manufacturer Part Number: | FMP100JR-52-820K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 820K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP100JR-52-820K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP100JR-52-820K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP100JR-52-820K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP100JR-52-820K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP100JR-52-820K is new and unused, you can buy FMP100JR-52-820K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP100JR-52-820K.
| VJ0603D200JLAAC | 20pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D200JLAAC.pdf | |
| MAX521BCWG+T | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 24-SOIC W | MAX521BCWG+T.pdf | |
| Z8F0223SB005SC | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 2KB (2K x 8) FLASH | Z8F0223SB005SC.pdf | |
| CD4011BNSRG4 | NAND Gate IC 4 Channel 14-SO | CD4011BNSRG4.pdf | |
| MT28F400B3WG-8 T TR | IC FLASH 4MBIT 80NS 48TSOP | MT28F400B3WG-8 T TR.pdf | |
| S-80830CLY-B2-U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92-3 | S-80830CLY-B2-U.pdf | |
| S-13R1D12-M5T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 150mA SOT-23-5 | S-13R1D12-M5T1U3.pdf | |
| VE-20N-MX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W | VE-20N-MX-F3.pdf | |
| MS3110J10-6P | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | MS3110J10-6P.pdf | |
| 45760 | Plug Modular Connector Cat5 | 45760.pdf | |
| 1944796 | 3 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1944796.pdf | |
| RG2012P-6041-C-T5 | RES SMD 6.04KOHM 0.25% 1/8W 0805 | RG2012P-6041-C-T5.pdf | |
| H812KFCA | RES 12.0K OHM 1/4W 1% AXIAL | H812KFCA.pdf |