| Manufacturer Part Number: | FMP100JR-52-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 330K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP100JR-52-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP100JR-52-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP100JR-52-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP100JR-52-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP100JR-52-330K is new and unused, you can buy FMP100JR-52-330K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP100JR-52-330K.
| 030-2491-001 | Contact Gold Signal Non-Gendered 20-22 AWG Crimp | 030-2491-001.pdf | |
| LTC2301IDE#TRPBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 12-DFN (4x3) | LTC2301IDE#TRPBF.pdf | |
| R5F111MEAFB#30 | RL78 RL78/L1C Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 64KB (64K x 8) FLASH 80-LQFP (12x12) | R5F111MEAFB#30.pdf | |
| P87C58X2BBD,157 | 8051 87C Microcontroller IC 8-Bit 33MHz 32KB (32K x 8) OTP 44-LQFP (10x10) | P87C58X2BBD,157.pdf | |
| KMC7448VU1267ND | PowerPC G4 Microprocessor IC MPC74xx 1 Core, 32-Bit 1.267GHz 360-FCCBGA (25x25) | KMC7448VU1267ND.pdf | |
| TIL117SM | Optoisolator Transistor with Base Output 7500Vpk 1 Channel 6-SMD | TIL117SM.pdf | |
| M0420SD-204MDAR1-C | Vacuum Fluorescent Display (VFD) 20 x 4 Character 5V Parallel/Serial 150.00mm x 64.00mm x 26.50mm | M0420SD-204MDAR1-C.pdf | |
| D25K8K0 | RESISTOR POWER ADJ 8K OHM 25W | D25K8K0.pdf | |
| VE-JN4-CW-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-JN4-CW-S.pdf | |
| D15S13B4GV00LF | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | D15S13B4GV00LF.pdf | |
| 325331-08-0 | 8 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws | 325331-08-0.pdf | |
| M55342H03B20B0RT0 | RES SMD 20K OHM 0.1% 1/5W 1005 | M55342H03B20B0RT0.pdf | |
| CMF553R3200FLEB70 | RES 3.32 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF553R3200FLEB70.pdf |