| Manufacturer Part Number: | FMP100JR-52-22K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 22K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FMP100JR-52-22K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FMP100JR-52-22K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | FMP Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | FMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FMP100JR-52-22K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FMP100JR-52-22K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of FMP100JR-52-22K is new and unused, you can buy FMP100JR-52-22K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FMP100JR-52-22K.
| E36D101LPN862MAA5M | 8600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN862MAA5M.pdf | |
| 12063G684ZAT2A | 0.68µF 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 12063G684ZAT2A.pdf | |
| ECW-F2475HAQ | 4.7µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.937" L x 0.583" W (23.80mm x 14.80mm) | ECW-F2475HAQ.pdf | |
| NTMFS5C410NLTWFT3G | MOSFET N-CH 40V 312A SO8FL | NTMFS5C410NLTWFT3G.pdf | |
| IKP03N120H2XKSA1 | IGBT 1200V 9.6A 62.5W Through Hole PG-TO220-3 | IKP03N120H2XKSA1.pdf | |
| AT94K40AL-25BQC | IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 144LQFP | AT94K40AL-25BQC.pdf | |
| VI-24M-CY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W | VI-24M-CY-F3.pdf | |
| ERJ-2RKF56R2X | RES SMD 56.2 OHM 1% 1/10W 0402 | ERJ-2RKF56R2X.pdf | |
| SR0603KR-7W8K2L | RES SMD 8.2K OHM 10% 1/5W 0603 | SR0603KR-7W8K2L.pdf | |
| ASC20DRYI-S93 | CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD | ASC20DRYI-S93.pdf | |
| 97-3108B16S-8PX-417-940 | AB 5C 5#16S PIN PLUG | 97-3108B16S-8PX-417-940.pdf | |
| QTH-060-01-L-D | 120 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | QTH-060-01-L-D.pdf | |
| 805-87-084-10-005101 | 84 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 805-87-084-10-005101.pdf |