| Manufacturer Part Number: | FL3215T-680K |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK Corporation |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µH Unshielded Wirewound Inductor 240mA 2.3 Ohm Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FL3215T-680K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FL3215T-680K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TDK Corporation | |
| Series | FLF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 68µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 240mA | |
| Current - Saturation | 180mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.3 Ohm | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FL3215T-680K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FL3215T-680K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK Corporation all series components. The condition of FL3215T-680K is new and unused, you can buy FL3215T-680K TDK Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FL3215T-680K.
| VJ0603D100GXAAJ | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D100GXAAJ.pdf | |
| SN74LVC1G08DBVTG4 | AND Gate IC 1 Channel SOT-23-5 | SN74LVC1G08DBVTG4.pdf | |
| N74F20D,602 | NAND Gate IC 2 Channel 14-SO | N74F20D,602.pdf | |
| UCC3921DTR/81143 | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose 8-SOIC | UCC3921DTR/81143.pdf | |
| S-80855CLMC-B7GT2G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-80855CLMC-B7GT2G.pdf | |
| LP2987AIMM-5.0/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 200mA 8-VSSOP | LP2987AIMM-5.0/NOPB.pdf | |
| DEM-OPA-MSOP-1B | 8-MSOP Package - Interface, 2:1 Multiplexer Evaluation Board | DEM-OPA-MSOP-1B.pdf | |
| PM4HF11R-S-AC240VSW | OFF-DELAY WITH RESET IP65 SCREW | PM4HF11R-S-AC240VSW.pdf | |
| TVP00RQF-25-8SC | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TVP00RQF-25-8SC.pdf | |
| 4-641201-9 | 19 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG | 4-641201-9.pdf | |
| WSL2726L7000FEA | RES SMD 0.0007 OHM 1% 3W 2726 | WSL2726L7000FEA.pdf |