| Manufacturer Part Number: | FL3215T-150K |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK Corporation |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 500 mOhm Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FL3215T-150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FL3215T-150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TDK Corporation | |
| Series | FLF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 500mA | |
| Current - Saturation | 400mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 500 mOhm | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 25MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FL3215T-150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FL3215T-150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK Corporation all series components. The condition of FL3215T-150K is new and unused, you can buy FL3215T-150K TDK Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FL3215T-150K.
| C4532CH2A104J320KA | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor CH 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532CH2A104J320KA.pdf | |
| TAJD156M035RNJ | 15µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2917 (7343 Metric) 900 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TAJD156M035RNJ.pdf | |
| 5V41234NLG8 | IC CLK GEN SPRED SPECTRM 16VFQFP | 5V41234NLG8.pdf | |
| 5SGXEA3K2F40I3LN | IC FPGA 696 I/O 1517FBGA | 5SGXEA3K2F40I3LN.pdf | |
| LM2576SX-3.3/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 3A TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | LM2576SX-3.3/NOPB.pdf | |
| S-1323B18NB-N8DTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 150mA SC-82AB | S-1323B18NB-N8DTFU.pdf | |
| EVM-EYGA00B54 | 50k Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment | EVM-EYGA00B54.pdf | |
| 89KTPES22H16G2 | IDT89H22H16G2 - Interface, Connectivity Evaluation Board | 89KTPES22H16G2.pdf | |
| STEVAL-ILL002V1 | STP08CDC596 8, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board | STEVAL-ILL002V1.pdf | |
| RT0603DRE076K19L | RES SMD 6.19KOHM 0.5% 1/10W 0603 | RT0603DRE076K19L.pdf | |
| EMC25DRAN | CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD | EMC25DRAN.pdf | |
| AMC10DCKS | CONN EDGECARD 20POS .100" | AMC10DCKS.pdf | |
| 97-3106B18-8PZ-940 | AB 8C 7#16, 1#12 PIN PLUG | 97-3106B18-8PZ-940.pdf | |
| PXM6010/08P/CR/0405/SN | 8 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | PXM6010/08P/CR/0405/SN.pdf |