| Manufacturer Part Number: | FL3215T-101K |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK Corporation |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Unshielded Wirewound Inductor 200mA 3.5 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FL3215T-101K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FL3215T-101K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TDK Corporation | |
| Series | FLF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | 140mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FL3215T-101K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FL3215T-101K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK Corporation all series components. The condition of FL3215T-101K is new and unused, you can buy FL3215T-101K TDK Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FL3215T-101K.
| CMR06F102GPDM | CMR MICA | CMR06F102GPDM.pdf | |
| DSC1001DL5-019.2000T | 19.2MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 6.3mA Standby (Power Down) | DSC1001DL5-019.2000T.pdf | |
| DS1647P-120 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 512KB Parallel 34-PowerCap™ Module | DS1647P-120.pdf | |
| AFE031AIRGZT | 1 Channel AFE 10 Bit 48-VQFN (7x7) | AFE031AIRGZT.pdf | |
| T-100-060 | LED STRIP MNT 2 LEAD NYLON | T-100-060.pdf | |
| 7-1393139-2 | RELAY | 7-1393139-2.pdf | |
| TV07RW-9-98BE | TV 3C 3#20 SKT J/N RECP | TV07RW-9-98BE.pdf | |
| 1731110066 | 9 Position Two Piece Backshell Connector Silver 45° Shielded | 1731110066.pdf | |
| 9-146278-0-18 | 18 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 9-146278-0-18.pdf | |
| 805-87-069-10-005101 | 69 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 805-87-069-10-005101.pdf | |
| RC1218DK-07681KL | RES SMD 681K OHM 1W 1812 WIDE | RC1218DK-07681KL.pdf | |
| 9T04021A1181BAHF3 | RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/16W 0402 | 9T04021A1181BAHF3.pdf |