| Manufacturer Part Number: | FL3215T-100K |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK Corporation |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Wirewound Inductor 650mA 300 mOhm Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FL3215T-100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FL3215T-100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TDK Corporation | |
| Series | FLF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 650mA | |
| Current - Saturation | 520mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 300 mOhm | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FL3215T-100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FL3215T-100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK Corporation all series components. The condition of FL3215T-100K is new and unused, you can buy FL3215T-100K TDK Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FL3215T-100K.
| SR305A682FARTR1 | 6800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) | SR305A682FARTR1.pdf | |
| T21-2-30.0A-01-31AL | CIR BRKR MAG-HYDR 30A TOGGLE | T21-2-30.0A-01-31AL.pdf | |
| 5120913-4 | CONN 4POS KEYED GUIDE MODULE | 5120913-4.pdf | |
| 120680-2 | Z-PACK HS3 HDR 6R RH FT | 120680-2.pdf | |
| T627042574DN | SCR 400V 400A Standard Recovery Stud Mount T62 | T627042574DN.pdf | |
| SRR1280-5R6Y | 5.6µH Shielded Wirewound Inductor 8A 16 mOhm Max Nonstandard | SRR1280-5R6Y.pdf | |
| 8N4Q001LG-0051CDI | Clock Oscillator IC 672.1562MHz, 696.4375MHz, 710.3125MHz, 710.3125MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0051CDI.pdf | |
| MSP430F5151IDAR | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 16KB (16K x 8) FLASH 38-TSSOP | MSP430F5151IDAR.pdf | |
| MSP430G2412IPW14 | MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 8KB (8K x 8) FLASH 14-TSSOP | MSP430G2412IPW14.pdf | |
| SN74LV4066ANSR | 4 Circuit IC Switch 1:1 75 Ohm 14-SO | SN74LV4066ANSR.pdf | |
| C14610E0249528M | 24 Cable Connector Assembly Top Entry M40 Screw | C14610E0249528M.pdf | |
| RCAFINSERTY-FW | Insert RCA (Phono) Jack, Female Socket To F-Type Jack, Female Socket White, Off | RCAFINSERTY-FW.pdf | |
| 95652-120HLF | 20 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 95652-120HLF.pdf | |
| 3061185 | SCREW FLANGE SCREWING COMBI PLUG | 3061185.pdf | |
| RT0805WRC071K91L | RES SMD 1.91KOHM 0.05% 1/8W 0805 | RT0805WRC071K91L.pdf |