| Manufacturer Part Number: | ESMH350VSN103MA25W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESMH350VSN103MA25W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESMH350VSN103MA25W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | SMH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 10000µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 41 mOhm | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 3.02A | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) | |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In | |
| Standard Package | 200 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESMH350VSN103MA25W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESMH350VSN103MA25W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of ESMH350VSN103MA25W is new and unused, you can buy ESMH350VSN103MA25W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESMH350VSN103MA25W.
| UPB1A471MPD1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1A471MPD1TD.pdf | |
| 0752354143 | CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD | 0752354143.pdf | |
| EEC35DRYS-S93 | CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD | EEC35DRYS-S93.pdf | |
| LD10GE156 | 156.25MHz LVDS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 80mA Enable/Disable | LD10GE156.pdf | |
| ON5224,118 | RF Mosfet SOT-426 | ON5224,118.pdf | |
| LM5056PMH/NOPB | Base Station-Networking Line Cards, Servers PMIC 28-HTSSOP | LM5056PMH/NOPB.pdf | |
| NCP152MX300180TCG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.8V, 3V 150mA 6-XDFN (1.2x1.2) | NCP152MX300180TCG.pdf | |
| IVS3-5V0-2Q0-1L0-1N0-1N0-1S0-00-A | IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IVS3-5V0-2Q0-1L0-1N0-1N0-1S0-00-A.pdf | |
| VS3-L8-B8-K8-20-686-CE | VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY | VS3-L8-B8-K8-20-686-CE.pdf | |
| ASM18DRMT-S288 | CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND | ASM18DRMT-S288.pdf | |
| MS3102A24-11S | 9 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3102A24-11S.pdf | |
| TSW-142-05-L-S | 42 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-142-05-L-S.pdf | |
| CRCW0603330KFKEB | RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW0603330KFKEB.pdf |