| Manufacturer Part Number: | ESDU03A3V3R25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 25V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESDU03A3V3R25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESDU03A3V3R25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESDU | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Working | 3.3V | |
| Voltage - Clamping | 25V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESDU03A3V3R25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESDU03A3V3R25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESDU03A3V3R25V is new and unused, you can buy ESDU03A3V3R25V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESDU03A3V3R25V.
| ASMD030F-2 | POLYSWITCH PTC RESET .23A HOLD | ASMD030F-2.pdf | |
| LC04-6.TBT | TVS DIODE 6VWM 20VC 16SOIC | LC04-6.TBT.pdf | |
| EGM18DRSH | CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD | EGM18DRSH.pdf | |
| 0191980018 | Blue 6 Stud Spade Terminal Connector Crimp 14-16 AWG | 0191980018.pdf | |
| STM32F207ZCT6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 F2 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 256KB (256K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | STM32F207ZCT6.pdf | |
| LMX331HAXK-T | Comparator General Purpose Open Drain SC-70-5 | LMX331HAXK-T.pdf | |
| AP7344D-1815RH4-7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.5V, 1.8V 300mA X2-DFN1612-8 | AP7344D-1815RH4-7.pdf | |
| VE-25K-IX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W | VE-25K-IX-F3.pdf | |
| ESC44DRTH-S734 | CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD | ESC44DRTH-S734.pdf | |
| ABC50DKDI-S1191 | CONN EDGECARD 100POS .100" | ABC50DKDI-S1191.pdf | |
| P-1624A-C(50) | SIDE LOCK PLUG SHELL 24POS | P-1624A-C(50).pdf | |
| CMF6042K000BEEA70 | RES 42K OHM 1W 0.1% AXIAL | CMF6042K000BEEA70.pdf |