| Manufacturer Part Number: | ESDU03A3V3R17V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 17V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESDU03A3V3R17V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESDU03A3V3R17V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESDU | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Discontinued | |
| Voltage - Working | 3.3V | |
| Voltage - Clamping | 17V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESDU03A3V3R17V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESDU03A3V3R17V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESDU03A3V3R17V is new and unused, you can buy ESDU03A3V3R17V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESDU03A3V3R17V.
| D222M20Z5UH63J5R | 2200pF 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc 0.197" Dia (5.00mm) | D222M20Z5UH63J5R.pdf | |
| 122A10229X | CONN 32POS FML 2.5MM PC ROW A+C | 122A10229X.pdf | |
| 520N20IA13M0000 | 13MHz Clipped Sine Wave VCTCXO Oscillator Surface Mount 2.5V 2mA | 520N20IA13M0000.pdf | |
| AEIC-7273-S16TR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Open Collector Output 16-SOIC | AEIC-7273-S16TR.pdf | |
| R2S12-2415/HP | CONV DC/DC 2W 24VIN 15VOUT SMD | R2S12-2415/HP.pdf | |
| TVPS00RF-25-19AE | TV 19C 19#12 PIN RECP | TVPS00RF-25-19AE.pdf | |
| 1-205171-2 | Pin Contact Gold Wire Wrap Stamped | 1-205171-2.pdf | |
| M20-9732946 | 29 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | M20-9732946.pdf | |
| 1931860000 | 7 Position Terminal Block Plug, Blade Pins 0.300" (7.62mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1931860000.pdf | |
| MCA12060D6123BP100 | RES SMD 612K OHM 0.1% 1/4W 1206 | MCA12060D6123BP100.pdf | |
| PAT0805E69R0BST1 | RES SMD 69 OHM 0.1% 1/5W 0805 | PAT0805E69R0BST1.pdf | |
| M55342E12B25B5RT5 | RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 | M55342E12B25B5RT5.pdf | |
| D55342H07B976DRWS | RES SMD 976 OHM 1% 1/4W 1206 | D55342H07B976DRWS.pdf | |
| RNF14DTC11K3 | RES 11.3K OHM 1/4W .5% AXIAL | RNF14DTC11K3.pdf |