| Manufacturer Part Number: | ESDU03A24VR25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 25V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESDU03A24VR25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESDU03A24VR25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESDU | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Working | 24V | |
| Voltage - Clamping | 25V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESDU03A24VR25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESDU03A24VR25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESDU03A24VR25V is new and unused, you can buy ESDU03A24VR25V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESDU03A24VR25V.
| MAL214699702E3 | 22µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | MAL214699702E3.pdf | |
| TS163F11CET | 16.384MHz ±10ppm Crystal 20pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | TS163F11CET.pdf | |
| 1SS400T1G | DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD523 | 1SS400T1G.pdf | |
| IPP015N04NGXKSA1 | MOSFET N-CH 40V 120A TO220-3 | IPP015N04NGXKSA1.pdf | |
| IRG8CH15K10D | IGBT 1200V ULTRA FAST DIE | IRG8CH15K10D.pdf | |
| MAX5202AEUB+T | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 10-uMAX | MAX5202AEUB+T.pdf | |
| R5F52306ADFL#30 | RXv2 RX200 Microcontroller IC 32-Bit 54MHz 256KB (256K x 8) FLASH 48-LFQFP (7x7) | R5F52306ADFL#30.pdf | |
| MPC8547EVJAUJD | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.333GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8547EVJAUJD.pdf | |
| V72B8C150BS | CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W | V72B8C150BS.pdf | |
| V72C24M150BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W | V72C24M150BL2.pdf | |
| VE-24Y-MV | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W | VE-24Y-MV.pdf | |
| HS50 50K F | RES CHAS MNT 50K OHM 1% 50W | HS50 50K F.pdf | |
| CIR030FP-36-3S-F80-VO | 6 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | CIR030FP-36-3S-F80-VO.pdf | |
| FW-40-05-G-D-480-170-A | 80 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount | FW-40-05-G-D-480-170-A.pdf | |
| CMF5530K000FKEA | RES 30K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF5530K000FKEA.pdf |