| Manufacturer Part Number: | ESDU03A12VR25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 25V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESDU03A12VR25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESDU03A12VR25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESDU | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Working | 12V | |
| Voltage - Clamping | 25V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESDU03A12VR25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESDU03A12VR25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESDU03A12VR25V is new and unused, you can buy ESDU03A12VR25V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESDU03A12VR25V.
| C0402C391J4RACTU | 390pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C391J4RACTU.pdf | |
| MKT1822333256W | 0.033µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) | MKT1822333256W.pdf | |
| RCC25HEYN | CONN EDGECARD .100" 25POS THRUHL | RCC25HEYN.pdf | |
| BAT54CWT-TP | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323 | BAT54CWT-TP.pdf | |
| MLG1005S1N3CT000 | 1.3nH Unshielded Multilayer Inductor 1A 100 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | MLG1005S1N3CT000.pdf | |
| BU92001KN-E2 | Encoder, Decoder IC Controller 20-VQFN | BU92001KN-E2.pdf | |
| SIP21110DT-T1-E3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.3 V ~ 5 V 250mA TSOT-23-5 | SIP21110DT-T1-E3.pdf | |
| VE-25R-CW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W | VE-25R-CW-F4.pdf | |
| PG164101 | PIC10F2XX BFMP In-System Programmer | PG164101.pdf | |
| 85-068136-07L | ER 47C 7#12 40#16 SKT PLUG | 85-068136-07L.pdf | |
| CN1021A10G20PN-000 | 26500 2C 2#16 P BY RECP LC | CN1021A10G20PN-000.pdf | |
| D38999/24WE26PC-LC | 26 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | D38999/24WE26PC-LC.pdf | |
| 2761606 | 15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Free Hanging (In-Line) Terminal Block | 2761606.pdf | |
| 0386313013 | 13 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 0386313013.pdf |