| Manufacturer Part Number: | ESDU03A12VR17V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 17V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESDU03A12VR17V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESDU03A12VR17V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESDU | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Working | 12V | |
| Voltage - Clamping | 17V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESDU03A12VR17V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESDU03A12VR17V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESDU03A12VR17V is new and unused, you can buy ESDU03A12VR17V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESDU03A12VR17V.
| UBW1H330MPD | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1H330MPD.pdf | |
| 926495-1 | CONN DIN PLUG KEYING BLOCK RED | 926495-1.pdf | |
| 5646958-2 | CONN PLUG 8POS UNIV PWR MODULE | 5646958-2.pdf | |
| ECC18DRXS-S734 | CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD | ECC18DRXS-S734.pdf | |
| 8Y-20.000MAAI-T | CRYSTAL 20.000MHZ 16PF SMT | 8Y-20.000MAAI-T.pdf | |
| GBJ15005-BP | RECT BRIDGE GPP 15A 50V GBJ | GBJ15005-BP.pdf | |
| JAN1N4984US | Zener Diode 120V 5W ±5% Surface Mount D-5B | JAN1N4984US.pdf | |
| AIMC-0805-R22J-T | 220nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 1.4 Ohm Max 0805 (2012 Metric) | AIMC-0805-R22J-T.pdf | |
| VI-BWB-EY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VI-BWB-EY-B1.pdf | |
| RER75F7871MCSL | RES CHAS MNT 7.87K OHM 1% 30W | RER75F7871MCSL.pdf | |
| D38999/24JH55JN | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/24JH55JN.pdf | |
| TVS06RK-17-99B | TV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG | TVS06RK-17-99B.pdf | |
| 28-3625-21 | 28 Position DIP, DIL - Header Connector Post Gold | 28-3625-21.pdf |