| Manufacturer Part Number: | ESDU02A3V3R25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 25V 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESDU02A3V3R25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESDU02A3V3R25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESDU | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Working | 3.3V | |
| Voltage - Clamping | 25V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0402 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESDU02A3V3R25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESDU02A3V3R25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESDU02A3V3R25V is new and unused, you can buy ESDU02A3V3R25V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESDU02A3V3R25V.
| ECQ-E6683JF | 0.068µF Film Capacitor 630V Polyester, Metallized Radial 0.728" L x 0.228" W (18.50mm x 5.80mm) | ECQ-E6683JF.pdf | |
| V10E625L1B5 | VARISTOR 1000V 3.5KA DISC 10MM | V10E625L1B5.pdf | |
| 0385420207 | CONN RCPT 7POS IN-LINE SLDR | 0385420207.pdf | |
| SIT8008AI-13-33E-90.000000D | OSC XO 3.3V 90MHZ OE | SIT8008AI-13-33E-90.000000D.pdf | |
| 8532-33H | 470µH Unshielded Inductor 590mA 1.03 Ohm Max 2-SMD | 8532-33H.pdf | |
| VE-JN4-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VE-JN4-IY-S.pdf | |
| MI-27M-IY | CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 50W | MI-27M-IY.pdf | |
| AIB30LA22-19SZC | GT 14C 14#16 SKT RECP | AIB30LA22-19SZC.pdf | |
| PAA.M0.4TL.AC52NZ | CONN INLINE PLUG | PAA.M0.4TL.AC52NZ.pdf | |
| TVP00DZ-21-121SA-S2AD | 121 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TVP00DZ-21-121SA-S2AD.pdf | |
| CA3106E18-11SB15F0 | 5 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | CA3106E18-11SB15F0.pdf | |
| 743C083111JTR | RES ARRAY 4 RES 110 OHM 2008 | 743C083111JTR.pdf |