| Manufacturer Part Number: | ESDU02A24VR25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 25V 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESDU02A24VR25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESDU02A24VR25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESDU | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Working | 24V | |
| Voltage - Clamping | 25V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0402 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESDU02A24VR25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESDU02A24VR25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESDU02A24VR25V is new and unused, you can buy ESDU02A24VR25V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESDU02A24VR25V.
| UFW1J220MDD1TD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1J220MDD1TD.pdf | |
| SR071C332KARAP2 | 3300pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | SR071C332KARAP2.pdf | |
| ECQ-E4683KZ | 0.068µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial 0.650" L x 0.256" W (16.50mm x 6.50mm) | ECQ-E4683KZ.pdf | |
| DSC1001DL5-054.0000 | 54MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 7.2mA Standby (Power Down) | DSC1001DL5-054.0000.pdf | |
| DRA5115E0L | TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 | DRA5115E0L.pdf | |
| TCA6424ARGJR | I/O Expander 24 I²C, SMBus 400kHz 32-UQFN Exposed Pad (5x5) | TCA6424ARGJR.pdf | |
| ALD1706GSAL | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | ALD1706GSAL.pdf | |
| VI-2WP-IV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W | VI-2WP-IV-F3.pdf | |
| 1861050000 | 1 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 180° Free Hanging (In-Line) | 1861050000.pdf | |
| RT0402BRD07226RL | RES SMD 226 OHM 0.1% 1/16W 0402 | RT0402BRD07226RL.pdf | |
| ESR25JZPF6R20 | RES SMD 6.2 OHM 1% 1/2W 1210 | ESR25JZPF6R20.pdf | |
| CRCW121811K3FKTK | RES SMD 11.3K OHM 1% 1W 1218 | CRCW121811K3FKTK.pdf | |
| RN55C10R2FRE6 | RES 10.2 OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55C10R2FRE6.pdf | |
| MBB02070D2879FRP00 | RES 28.7 OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB02070D2879FRP00.pdf |