| Manufacturer Part Number: | ESD03A3V3R17V |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | TVS - Mixed Technology |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 17V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESD03A3V3R17V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESD03A3V3R17V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | ESD Suppressors | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | ESD/ESDU Series Suppressors | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Mixed Technology | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | ESD | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Working | 3.3V | |
| Voltage - Clamping | 17V | |
| Technology | Air Gap | |
| Power (Watts) | - | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Applications | General Purpose | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESD03A3V3R17V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESD03A3V3R17V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of ESD03A3V3R17V is new and unused, you can buy ESD03A3V3R17V Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESD03A3V3R17V.
| PIC16LC63-04I/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 7KB (4K x 14) OTP 28-SOIC | PIC16LC63-04I/SO.pdf | |
| MAX232EEPE+ | 2/2 Transceiver Full RS232 16-PDIP | MAX232EEPE+.pdf | |
| RP441012 | General Purpose Relay DPST (2 Form A) 12VDC Coil Through Hole | RP441012.pdf | |
| RC1210FR-0718R2L | RES SMD 18.2 OHM 1% 1/2W 1210 | RC1210FR-0718R2L.pdf | |
| CA3102E36A46PB05 | 27 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3102E36A46PB05.pdf | |
| GTC00R32-76P-025 | GT 19C 19#12 PIN RECP | GTC00R32-76P-025.pdf | |
| M20-7842146 | 21 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | M20-7842146.pdf | |
| T38073-25-0 | 25 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | T38073-25-0.pdf | |
| VQ09315100J0G | 9 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole, Press-Fit | VQ09315100J0G.pdf | |
| RG2012N-2552-C-T5 | RES SMD 25.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 | RG2012N-2552-C-T5.pdf |