| Manufacturer Part Number: | ERZ-C32CK431W |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | TVS - Varistors, MOVs |
| Available Quantity: | 9022 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 430V 25A DISC 32MM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERZ-C32CK431W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERZ-C32CK431W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CK Series | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ZNR® | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Varistor Voltage (Min) | 387V | |
| Varistor Voltage (Typ) | 430V | |
| Varistor Voltage (Max) | 473V | |
| Current - Surge | 25A | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Maximum AC Volts | 275VAC | |
| Maximum DC Volts | 350VDC | |
| Energy | 400J | |
| Package / Case | Disc 32mm, Formed Tabs | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERZ-C32CK431W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERZ-C32CK431W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERZ-C32CK431W is new and unused, you can buy ERZ-C32CK431W Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERZ-C32CK431W.
| 400MXK820MEFCSN35X45 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXK820MEFCSN35X45.pdf | |
| B32683A1153K | 0.015µF Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm) | B32683A1153K.pdf | |
| 10091836-B0J-60DLF | XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK | 10091836-B0J-60DLF.pdf | |
| GCA22DTBD | CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD | GCA22DTBD.pdf | |
| EP2AGX190EF29I3 | IC FPGA 372 I/O 780FBGA | EP2AGX190EF29I3.pdf | |
| PIC32MX450F128L-V/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-TQFP (12x12) | PIC32MX450F128L-V/PT.pdf | |
| 204-15/X2C2-1PSA | White LED Indication - Discrete 3.2V Radial | 204-15/X2C2-1PSA.pdf | |
| RER60FR825RCSL | RES CHAS MNT 0.825 OHM 1% 5W | RER60FR825RCSL.pdf | |
| AMM10DRSN-S328 | CONN EDGECARD 20POS .156" | AMM10DRSN-S328.pdf | |
| PT02A-20-25S | 25 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PT02A-20-25S.pdf | |
| CTV07RF-21-121SA-S3AD | 121 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTV07RF-21-121SA-S3AD.pdf | |
| IT3D-200S-BGA(37) | 200 Position Connector Receptacle, Non-Gendered Surface Mount Gold | IT3D-200S-BGA(37).pdf | |
| 951478-2012009-AR-PT | 78 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount | 951478-2012009-AR-PT.pdf | |
| 1013810000 | 13 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1013810000.pdf |