| Manufacturer Part Number: | ERX-2SJ3R3A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 3.3 OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERX-2SJ3R3A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERX-2SJ3R3A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERX Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERX | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERX-2SJ3R3A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERX-2SJ3R3A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERX-2SJ3R3A is new and unused, you can buy ERX-2SJ3R3A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERX-2SJ3R3A.
| M39006/21-0209 | 68µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25V Axial 0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm) | M39006/21-0209.pdf | |
| GSC35DRXS-S734 | CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD | GSC35DRXS-S734.pdf | |
| BZX84-B33/LF1R | Zener Diode 33V 250mW ±2% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-B33/LF1R.pdf | |
| STM32F207ZGT6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 F2 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 1MB (1M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | STM32F207ZGT6.pdf | |
| IDT74LVC245APGG8 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | IDT74LVC245APGG8.pdf | |
| NJM78L15A | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 15V 100mA TO-92-3 | NJM78L15A.pdf | |
| AD5560JSVUZ | Power Supply IC Automatic Test Equipment 64-TQFP-EP (10x10) | AD5560JSVUZ.pdf | |
| AIT6USB5-28-1PC | ER 9C 6#12 3#8 PIN PLUG | AIT6USB5-28-1PC.pdf | |
| AIC8-10SG | Socket Contact 10-12 AWG Size 8 Crimp Gold | AIC8-10SG.pdf | |
| DCY37SA191 | 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount Solder Cup | DCY37SA191.pdf | |
| DB25P1A9N | DB 25P 1A9N | DB25P1A9N.pdf | |
| 89361-126SLF | 26 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG | 89361-126SLF.pdf | |
| 4308H-101-153 | RES ARRAY 7 RES 15K OHM 8SIP | 4308H-101-153.pdf |