| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J911V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J911V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J911V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J911V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J911V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J911V is new and unused, you can buy ERJ-T08J911V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J911V.
| GJM1555C1H9R1BB01D | 9.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H9R1BB01D.pdf | |
| 600F5R6AT250XT | 5.6pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 600F5R6AT250XT.pdf | |
| IELK111-1-62-15.0-E-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A | IELK111-1-62-15.0-E-01-V.pdf | |
| JLLS1000X | FUSE CARTRIDGE 1KA 600VAC/300VDC | JLLS1000X.pdf | |
| FOXSDLF/100R-20/TR | 10MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | FOXSDLF/100R-20/TR.pdf | |
| IRFBE20STRR | MOSFET N-CH 800V 1.8A D2PAK | IRFBE20STRR.pdf | |
| AT89C51RC-24JI | 8051 89C Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 32KB (32K x 8) FLASH 44-PLCC (16.59x16.59) | AT89C51RC-24JI.pdf | |
| ISD17240PY | Voice Record/Playback IC Multiple Message 160 ~ 480 Sec Pushbutton, SPI 28-DIP | ISD17240PY.pdf | |
| IR2D07 | LED Driver IC 16 Output Linear Shift Register 55mA 28-SDIP | IR2D07.pdf | |
| FLX_322_ATP_02 | LITEPIPE FLEX AMBER TRANSP 2" | FLX_322_ATP_02.pdf | |
| VI-260-IY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W | VI-260-IY-F2.pdf | |
| VI-253-IU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W | VI-253-IU-F3.pdf | |
| MPDTY321S | CONV DC/DC 3.3V 4A SMD | MPDTY321S.pdf | |
| 10079248-11013LF | 240 Position RDIMM DDR3 SDRAM Socket Surface Mount | 10079248-11013LF.pdf | |
| 71918-160LF | 60 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold, GXT™ | 71918-160LF.pdf |