| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J513V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 51K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J513V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J513V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 51k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J513V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J513V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J513V is new and unused, you can buy ERJ-T08J513V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J513V.
| VJ0603D1R9CLXAP | 1.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D1R9CLXAP.pdf | |
| VJ1825A222JBCAT4X | 2200pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric) 0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm) | VJ1825A222JBCAT4X.pdf | |
| AQ147M330FAJBE | 33pF 500V Ceramic Capacitor M 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | AQ147M330FAJBE.pdf | |
| ECM36DCTI | CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD | ECM36DCTI.pdf | |
| MM912G634DC1AER2 | IC MCU 48KB LS/HS SWITCH 48LQFP | MM912G634DC1AER2.pdf | |
| CY7C4205-15AXCT | IC SYNC FIFO MEM 256X18 64LQFP | CY7C4205-15AXCT.pdf | |
| REM10-4812S/A/CTRL | CONV DC/DC 10W 36-75VIN 12VOUT | REM10-4812S/A/CTRL.pdf | |
| VI-J2H-EX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W | VI-J2H-EX-F1.pdf | |
| ARJU31B-MCSO-A-AD-EMU2 | 1 Port RJ45 with USB A, Dual Magjack Connector Through Hole 10/100/1000 Base-TX, AutoMDIX | ARJU31B-MCSO-A-AD-EMU2.pdf | |
| N2530-6V0C-RB-WF | 30 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | N2530-6V0C-RB-WF.pdf | |
| 20020316-G063B01LF | 6 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 20020316-G063B01LF.pdf | |
| MRS25000C4874FCT00 | RES 4.87M OHM 0.6W 1% AXIAL | MRS25000C4874FCT00.pdf |