| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F7682V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F7682V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F7682V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 76.8k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F7682V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F7682V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F7682V is new and unused, you can buy ERJ-S08F7682V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F7682V.
| ECO-S2DP271AA | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 614 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S2DP271AA.pdf | |
| VJ2225A681JBBAT4X | 680pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric) 0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm) | VJ2225A681JBBAT4X.pdf | |
| IUG1-1REC5-30287-3 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IUG1-1REC5-30287-3.pdf | |
| 021901.6MXAF5P | FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM | 021901.6MXAF5P.pdf | |
| VS-88CNQ060ASMPBF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60V 40A Through Hole D-61-8-SM | VS-88CNQ060ASMPBF.pdf | |
| MLG1005S6N8JTD25 | 6.8nH Unshielded Multilayer Inductor 600mA 250 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | MLG1005S6N8JTD25.pdf | |
| DRV401AMDWPREP | IC SENSOR SIGNAL COND 20SOPWRPAD | DRV401AMDWPREP.pdf | |
| NLVVHC1GU04DFT2 | Inverter IC 1 Channel SC-70 | NLVVHC1GU04DFT2.pdf | |
| CIRG06-32-17PT108-44 | Circular Connector | CIRG06-32-17PT108-44.pdf | |
| RJF54462S1 | Modular Coupler Connector Jack, 8p8c (RJ45) To Jack, 8p8c (RJ45) Cat6 Shielded | RJF54462S1.pdf | |
| 9T08052A5623BAHFT | RES SMD 562K OHM 0.1% 1/8W 0805 | 9T08052A5623BAHFT.pdf |