| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F7681V is new and unused, you can buy ERJ-S08F7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F7681V.
| M39018/06-0197M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/06-0197M.pdf | |
| T10A120 | THYRISTOR SIBOD 120V 100A DO-15 | T10A120.pdf | |
| EMM18DRAN | CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD | EMM18DRAN.pdf | |
| XBS104S14R-G | DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123A | XBS104S14R-G.pdf | |
| FDMS3602AS | MOSFET 2N-CH 25V 15A/26A POWER56 | FDMS3602AS.pdf | |
| 8N4Q001LG-0047CDI8 | Clock Oscillator IC 24.576MHz, 125MHz, 148.5MHz, 143.35164MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0047CDI8.pdf | |
| AD5601BCPZ-RL7 | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 6-LFCSP-WD (2x3) | AD5601BCPZ-RL7.pdf | |
| VE-2TY-CY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VE-2TY-CY-F3.pdf | |
| VI-JVM-IZ-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W | VI-JVM-IZ-F2.pdf | |
| ACM40DTKT | CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD | ACM40DTKT.pdf | |
| KJB0T11F98HN | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KJB0T11F98HN.pdf | |
| RT1206CRD078K45L | RES SMD 8.45KOHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRD078K45L.pdf | |
| CRCW0603820RJNEB | RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0603 | CRCW0603820RJNEB.pdf | |
| CMF6060R000FHEB | RES 60 OHM 1W 1% AXIAL | CMF6060R000FHEB.pdf |