| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F7320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 732 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F7320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F7320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 732 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F7320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F7320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F7320V is new and unused, you can buy ERJ-S08F7320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F7320V.
| DP1R020NQ1 | DisplayPort Display Port 1.1a Receptacle Connector 20 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal | DP1R020NQ1.pdf | |
| 100-182G | 1.8µH Unshielded Inductor 102mA 1.5 Ohm Max Nonstandard, 2 Lead | 100-182G.pdf | |
| EP1K30QC208-3N | IC FPGA 147 I/O 208QFP | EP1K30QC208-3N.pdf | |
| Q8R7BXXR02E | LED Panel Indicator Red Diffused 100° 2V 20mA Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Wire Leads - 7.87" (200.00mm) | Q8R7BXXR02E.pdf | |
| VE-J4B-IX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W | VE-J4B-IX-F2.pdf | |
| VI-B5D-IV-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W | VI-B5D-IV-F2.pdf | |
| MBC225-1T24L | AC/DC CONVERTER 24V 113W | MBC225-1T24L.pdf | |
| 9908920000 | 1 CH DELCON OUTPUT SOCKET MOD | 9908920000.pdf | |
| KJB6T21F41HA | 41 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KJB6T21F41HA.pdf | |
| KJB7T2535BA-T69 | 128 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | KJB7T2535BA-T69.pdf | |
| 929665-02-16-I | 32 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929665-02-16-I.pdf | |
| 853-83-060-30-002101 | 60 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 853-83-060-30-002101.pdf | |
| 9T08052A9102CBHFT | RES SMD 91K OHM 0.25% 1/8W 0805 | 9T08052A9102CBHFT.pdf | |
| MBA02040C1073DRP00 | RES 107K OHM 0.4W 0.5% AXIAL | MBA02040C1073DRP00.pdf |