| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F6803V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F6803V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F6803V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F6803V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F6803V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F6803V is new and unused, you can buy ERJ-S08F6803V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F6803V.
| M39003/01-7369 | 0.68µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-7369.pdf | |
| IULHK004-27232-1 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | IULHK004-27232-1.pdf | |
| P5103ACLRP | SIDAC SYM 3CHP 420V 150A TO220 | P5103ACLRP.pdf | |
| 0760601022 | IMPACT DC 5X12 OPEN SN | 0760601022.pdf | |
| RCE25DHHN | CONN EDGECARD 50POS DIP 1MM SLD | RCE25DHHN.pdf | |
| 7446121007 | 6.8mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1A DCR 300 mOhm | 7446121007.pdf | |
| DS1249W-100IND# | IC NVSRAM 2MBIT 100NS 32EDIP | DS1249W-100IND#.pdf | |
| LW C9SP-FOGA-58-Z | LED Lighting CERAMOS White, Cool 5600K 3.4V 500mA 120° 2-SMD, No Lead | LW C9SP-FOGA-58-Z.pdf | |
| RW2-483.3D/H3 | CONV DC/DC 2W 36-72VIN +/-3.3V | RW2-483.3D/H3.pdf | |
| VE-B7K-IW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W | VE-B7K-IW-F4.pdf | |
| 90136-1106 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 90136-1106.pdf | |
| 929705-11-17-EU | 17 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929705-11-17-EU.pdf | |
| TSW-125-23-S-D | 50 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-125-23-S-D.pdf | |
| LCA3/0-12F-X | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 3/0 AWG 1/2 Stud | LCA3/0-12F-X.pdf |