| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F63R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F63R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F63R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F63R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F63R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F63R4V is new and unused, you can buy ERJ-S08F63R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F63R4V.
| AVS337M06E16B-F | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.8 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS337M06E16B-F.pdf | |
| 227TMA160M | 220µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.507 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 227TMA160M.pdf | |
| C901U270JUSDBAWL20 | 27pF 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U270JUSDBAWL20.pdf | |
| GEM36DRSD-S664 | CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD | GEM36DRSD-S664.pdf | |
| SIT8008ACT3-30E | 1MHz ~ 110MHz HCMOS, LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 3V 4.5mA Enable/Disable | SIT8008ACT3-30E.pdf | |
| DS90CR214MTD/NOPB | Interface 48-TSSOP | DS90CR214MTD/NOPB.pdf | |
| TL16C554IFNR | IC ASYNC COMM ELEMENT 68-PLCC | TL16C554IFNR.pdf | |
| TPS40055PWP | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 16-HTSSOP | TPS40055PWP.pdf | |
| RP-0909S | CONV DC/DC 1W 09VIN 09VOUT | RP-0909S.pdf | |
| VE-BWX-EX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W | VE-BWX-EX-F3.pdf | |
| TVP00DT-11-5P | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVP00DT-11-5P.pdf | |
| C48-06R14Y15S-406 | 26500 15C 15#20 S TH PLUG LC | C48-06R14Y15S-406.pdf | |
| 0836149203 | 25 Position Plug, Male Pins Connector, Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder | 0836149203.pdf | |
| 0917161003 | 5 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 22-24 AWG | 0917161003.pdf | |
| 1-282853-3 | 13 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.400" (10.16mm) Through Hole | 1-282853-3.pdf |