| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F6343V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F6343V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F6343V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F6343V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F6343V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F6343V is new and unused, you can buy ERJ-S08F6343V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F6343V.
| T95D685K050LZSL | 6.8µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V 2917 (7343 Metric) 450 mOhm 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm) | T95D685K050LZSL.pdf | |
| 0218008.HXP | FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM | 0218008.HXP.pdf | |
| SIT9002AC-03N18SQ | 1MHz ~ 220MHz LVPECL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V Standby | SIT9002AC-03N18SQ.pdf | |
| MAX5173AEEE | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 16-QSOP | MAX5173AEEE.pdf | |
| LCW CRDP.EC-KULQ-5O8Q-1 | LED Lighting OSLON SSL® 150 White, Warm 3500K 2.95V 350mA 150° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | LCW CRDP.EC-KULQ-5O8Q-1.pdf | |
| VI-B3D-CU-S | CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W | VI-B3D-CU-S.pdf | |
| VI-J34-MW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VI-J34-MW-F4.pdf | |
| PVT312 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-DIP (0.300", 7.62mm) | PVT312.pdf | |
| JCB105DYHT | CONN EDGE DUAL .050 TH 210POS | JCB105DYHT.pdf | |
| 97-3106B36-15SX-417 | AB 35C 35#16 SKT PLUG | 97-3106B36-15SX-417.pdf | |
| 20020131-D021A01LF | 2 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 45° Through Hole | 20020131-D021A01LF.pdf | |
| RT1206DRD073K4L | RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 | RT1206DRD073K4L.pdf | |
| RN73C2B453KBTDF | RES SMD 453K OHM 0.1% 1/8W 1206 | RN73C2B453KBTDF.pdf | |
| YR1B150RCC | RES 150 OHM 1/4W 0.1% AXIAL | YR1B150RCC.pdf |